Prosíme o přihlašování pouze vážné zájemce | Máme pětihvězdičkové hodnocení na Google >>

Šárka Kašpárková

Šárka je čeká sportovkyně, basketbalistka a především bývala elitní atletka světové úrovně. Nejúspěšnější roky své kariéry zažívala na konci devadesátých let, kdy patřila mezi světovou špičku ve trojskoku. Kromě toho soutěžila ve skoku do výšky a skoku dalekém. Aktivní kariéru v lehké atletice ukončila Šárka v roce 2006, o tři roky později ale ještě strávila necelou sezónu s basketbalistkami z Valosunu Brno.

Mezi její největší sportovní úspěchy bezesporu patří bronzová medaile v trojskoku z olympiády v Atlantě 1996. O rok později přidala navíc ve stejné disciplíně titul mistryně světa a další bronz z halového mistrovství světa. Šárka už přes dvacet let drží české rekordy v trojskoku jak na venkovní dráze, tak i v hale. Poslední medailový úspěch na světové úrovni zaznamenala na mistrovství světa 1999, ze kterého si odnesla opět bronz.

Za svou sportovní kariéru získala v roce 2005 cenu města Brna a o devět let později také Zlatou medaili MU (Masarykovy univerzity), její alma mater. Momentálně se Šárka věnuje celkové sportovní přípravě dětí, především v rámci své práce pro Český olympijský výbor. K tomu pomáhá s tréninkem basketbalistek BK Žabiny Brno a za sebou má také účast ve známé televizní show StarDance…když hvězdy tančí.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport