Petr Švancara

Petr Švancara je bývalý český útočník, osobnost českého fotbalu a moderátor. Svou aktivní hráčskou kariéru strávil v Česku a na Slovensku. Velkou část kariéry strávil v brněnské Zbrojovce. Vyzkoušel si i reprezentační dres v národním týmu do 21 let. Byl známý svým projevem jak na hřišti, tak i mimo něj. Po ukončení hráčské kariéry pokračuje na české sportovní scéně v roli komentátora a moderátora.

Během své kariéry proslul Petr jako fotbalový bavič například svým citátem “Kdo se vrací (do obrany), nevěří svému gólmanovi”. Během své kariéry odehrál přes tři sta zápasů v české nejvyšší fotbalové soutěži. S profesionální kariérou se rozloučil v roce 2015 ve velkém stylu, když uspořádal exhibiční zápas na nevyužívaném stadionu Za Lužánkami v Brně, který celkem navštívilo okolo 35 tisíc diváků. Zápasu se zúčastnily fotbalové legendy, čeští hokejisté z NHL a řada dalších slavných osobností.

V současné době se Petr věnuje moderování, často je hostem televizního pořadu TIKI TAKA a objevuje se také v komediálních představeních Partička. Fotbalu se ale nevzdal a pravidelně nastupuje v dresu týmů z nižších divizí. V posledních letech zároveň působí u brněnské Zbrojovky v oblasti marketingu a reklamy. V roli moderátora Petr vede rozhovory v našem pořadu AIM Talk, který najdete na tomto webu.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport