Lukáš Krpálek

Lukáš je známý zápasník, první český olympijský vítěz v judu a dvojnásobný Sportovec roku z let 2016 a 2019. Bez debat patří mezi nejlepší judisty současnosti, což potvrzuje i fakt, že je jediným judistou, který dokázal získat titul mistra světa v těžké i supertěžké váze. Judu se věnuje už přes pětadvacet let, během kterých každý rok rozšiřuje svoji bohatou sbírku úspěchů. Lukáš Krpálek je jednoznačně nejúspěšnějším českým judistou všech dob.

Dosavadním vrcholem Lukášovi sportovní kariéry je olympijské zlato z LOH 2016 v Riu. K tomu ale nesmíme zapomenout na dvojnásobný titul mistra světa (2014, 2019) a trojnásobný titul mistra Evropy (2013, 2014 a 2018). Poprvé se na olympijských hrách představil v Londýně 2012, kde skončil ve čtvrtfinále a obsadil konečné sedmé místo. To bylo pro české judo velkým úspěchem, ale Lukáš toužil po lepším umístění.

O čtyři roky později zvolili čeští olympionici Lukáše jako vlajkonoše výpravy a on jim důvěru splatil ziskem zlaté medaile. V průběhu turnaje byl proti všem svým soupeřům aktivnější a měl vyšší fyzickou výdrž. Jeho soupeři byli často napomínáni za neaktivitu. Ve finále stál v cestě za vytouženým zlatem Ázerbájdžánec Gasimov, kterého v poslední minutě dokázal poslat na ippon. V současnosti se připravuje na Olympijské hry v Tokiu 2021.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport