Prosíme o přihlašování pouze vážné zájemce | Máme pětihvězdičkové hodnocení na Google >>

Luboš Kalouda

Luboš je bývalý český fotbalista a mládežnický reprezentant. Většinu aktivní hráčské kariéry strávil v České republice, ale pár zápasů odehrál také v nejvyšší ruské soutěži v dresu CSKA Moskva. Kromě toho nasbíral zkušenosti v dresu české fotbalové reprezentace. Aktivní hráčskou kariéru ukončil v roce 2017 v dresu Slovácka. Nyní se věnuje především spojení dětí se sportem coby marketingový ředitel brněnské pobočky Kroužky dětem.

V roce 2007 dokázal Luboš s reprezentací do 20 let získat na mistrovství světa stříbrné medaile. Tento turnaj je dodnes považován za jeden z největších úspěchů českého mládežnického fotbalu moderní éry. Luboš se během tohoto turnaje dokonce dostal do hledáčku evropských velkoklubů jako Juventus, Newcastle, Chelsea nebo PSV Eindhoven. Nakonec ale skončil na angažmá v Moskvě, kde strávil pět let. Za jeho přestup získala Zbrojovka Brno 5,18 milionů Eur.

Po návratu ze zahraniční brzdily Lubošovu kariéru zdravotní problémy, kvůli kterým nakonec ve svých posledních dvou ligových sezonách odehrál pouze dva zápasy. I tak platí Luboš za jednoho z velkých talentů slavné éry stříbrné generace z juniorského mistrovství světa. V současnosti už se Luboš plně soustředí na práci s dětmi a každoročně organizuje vlastní fotbalové kempy.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport