Prosíme o přihlašování pouze vážné zájemce | Máme pětihvězdičkové hodnocení na Google >>

David Klammert

David je český zápasník, mistr Evropy do 23 let v judu a jeden z předních českých talentů tohoto sportu. Judu se věnuje už více než dvacet let. Zkušenosti sbíral na mezinárodních akcích, judistických Grand Prix nebo třeba na Univerziádě v Kwangdžu 2015. V současnosti působí David pod hlavičkou sportovního klubu USK Praha a trénuje také s reprezentačními kolegy pod trenérem Lacinou.

Největším dosavadním úspěchem Davidovy kariéry je titul z mistrovství Evropy do 23 let. K tomu už ale přidal i úspěchy mezi muži, například když v roce 2018 získal druhé místo na Evropském poháru v Praze. Dál se mu podařilo také získat třetí místo na judistické Grand Prix v Turecku a obsadil pátou příčku na prestižním turnaji Grand slam Tokio.

Vysněný postup na LOH v roce 2016 se Davidovi vybojovat nepodařilo, a tak alespoň z Česka sledoval obrovský úspěch jeho reprezentačního kolegy Lukáše Krpálka. Nyní už se připravuje na Letní olympijské hry 2021 v Tokiu, na které se kvalifikoval úspěšně. Ty budou vůbec první v jeho dosavadní kariéře.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport