Basketbalový kemp

Hra dlouhánů

Basketbal je velmi rychlá a technická hra, při které se dvě mužstva o pěti hráčích snaží hodit míč do soupeřova koše a získat tak body. Basketový koš je zhruba tři metry nad zemí a z toho vyplývá nepsané pravidlo čím vyšší hráč, tím větší výhoda. Správný basketový tým má ale i menší a rychlejší hráče, kteří svou šikovností nahradí výškový deficit. Děti se naučí běhat, skákat, driblovat a házet na koš jako profíci. Kromě toho si užijí doplňkové hry a aktivity ve vnitřních a venkovních prostorech areálů. Basketový program na kempech vede trenérka Bára Pešťálová.

Trenérka basketbalu na kempech

Trenérka

Barbora Pešťálová

Barbora Peštálová

Bára se jedenáct let věnovala basketbalu na té nejvyšší úrovni. S týmem BK Žabiny Brno v žákovské i dorostenecké kategorii dokázala čtyřikrát získat titul mistra ČR. Zkušenosti a medaile sbírala i na mezinárodních turnajích v Rusku a Maďarsku, po kterých odehrála také dvě sezóny v nejvyšší české basketbalové lize. S trénováním dětí má Bára zkušenosti například ze sportovních akcí a festivalů v Brně. Jako trenérka se letos na AIM kempu představí poprvé.

Partneři

COVID-19

Dle nařízení vlády se mohou v létě naše příměstské kempy uskutečnit. V případě jejich zrušení z důvodu epidemiologické situace vracíme účastníkům plnou částku, kterou za kemp uhradili. Dle nejnovějšího nařízení vydaného Ministerstvem zdravotnictví stačí účastníkům pouze čestné prohlášení o provedeném COVID testu.
(naleznete v dokumentech)

x