Basketbalový kemp

Hra dlouhánů

Basketbal je velmi rychlá a technická hra, při které se dvě mužstva o pěti hráčích snaží hodit míč do soupeřova koše a získat tak body. Basketový koš je zhruba tři metry nad zemí a z toho vyplývá nepsané pravidlo čím vyšší hráč, tím větší výhoda. Správný basketový tým má ale i menší a rychlejší hráče, kteří svou šikovností nahradí výškový deficit. Děti se naučí běhat, skákat, driblovat a házet na koš jako profíci. Kromě toho si užijí doplňkové hry a aktivity ve vnitřních a venkovních prostorech areálů. Basketový program na kempech vede trenérka Bára Pešťálová.

Trenéři basketbalu na kempech

Trenéři
Barbora Pešťálová

Barbora Peštálová

Bára se jedenáct let věnovala basketbalu na té nejvyšší úrovni. S týmem BK Žabiny Brno v žákovské i dorostenecké kategorii dokázala čtyřikrát získat titul mistra ČR. Zkušenosti a medaile sbírala i na mezinárodních turnajích v Rusku a Maďarsku, po kterých odehrála také dvě sezóny v nejvyšší české basketbalové lize. S trénováním dětí má Bára zkušenosti například ze sportovních akcí a festivalů v Brně. Jako trenérka se letos na AIM kempu představí poprvé.

Patrik Auda

S velkou radostí oznamujeme, že na prvním brněnském turnusu se objeví také český basketbalista, Patrik Auda! Patrik hraje aktuálně za japonský klub Yokohama B-Corsairs a pravidelně také nastupuje za Českou mužskou basketbalovou reprezentaci, se kterou se v létě bude připravovat na Mistrovství Evropy.

Bez partnerů by to nešlo

Děkujeme za spolupráci

Generální partner
Podporují nás města a městské části
Generální partner
Podporují nás města a městské části
Podporují nás města a městské části
Spolupracujeme s prestižními univerzitami
Spolupracujeme se ZŠ
Další partneři, co s námi hoří
Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den,

máte jakýkoliv dotaz? Odpovím Vám ihned.

Filip Štoss z AIM Sport